Ыбырай қалдырған мұрасы» қалалық бейнелеу өнері байқауы

Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 30 жылдығы, Ыбырай Алтынсариннің 180 жылдығы аясында «Ұстаздың ұлы келбеті-Ыбырай» атты «Ыбырай қалдырған мұрасы»   бейнелеу өнері байқауы өткізілді.

«Шабыт» шығармашылық байқауы оқушылардың бойында қазақстандық патриотизмді, өз еліне деген мақтаныш сезімін, тарихи мұраға құрметпен қарауды қалыптастыру, сондай-ақ, Ыбырай Алтынсариннің зияткерлік және рухани әлеміне баулу, бейнелеу өнері арқылы өскелең ұрпақты эстетикалық және адамгершілік тәрбиелеу үшін уәждемені арттыру; балалар мен жасөспірімдердің, ұжымдар мен қосымша білім беру педагогтерінің, шығармашылық ұжымдар басшыларының шығармашылық әлеуетін іске асыру үшін жағдай жасау мақсатында өткізілді.

Байқауға Нұр-Сұлтан қаласының орта, қосымша, техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарынан 138 өтінім келіп түсті.

Байқауға мектеп педагогтері мен оқушылары қатысып, өздерінің авторлық жұмыстарын, суреттерін (акварель техникасы, гуашь техникасы, картондағы акрил техникасы, аралас техника) ұсынды.

«Ыбырай қалдырған мұрасы» бейнелеу өнерінің байқауы келесі жас санаттары бойынша өткізілді: кіші топ 8-10 жас; орта топ 11-13 жас; үлкен топ 14-17 жас.

«Ыбырай қалдырған мұрасы» байқауының қорытындысы бойынша қазылар алқасы қатысушыларды марапаттауға шешім қабылдады.

«Ыбырай қалдырған мұрасы» бейнелеу өнері байқауының жеңімпаздары:

Жас санаты 8-10 жас:

  • Гран – при – Ғалым Айханым Мүхитқызы, жетекшісі –  Сатубалдина Жанар Каримтаевна мектеп – лицей «BINOM SCHOOL»(бумбокс);
  • 1 орын – Орахбай Марлен Жансерікұлы, жетекшісі –  Колдашева Кенжесулу Еркебаева мектеп – гимназия №87(наушник);
  • 2 орын – Ержан Сабина Ернарқызы, жетекшісі – Есиркепова Фариза Нурлановна орта мектеп №45, Акиева Милана Беслановна, жетекшісі – Исаева Ляззат Бимырзаевна орта мектеп № 20(портативті колонка);
  • 3 орын Ерланұлы Марғұлан, жетекшісі – Тусипханов Ерлан Кенесбекович орта мектеп №57, Тұрғали Айзере Елдарқызы, жетекшісі-  Фазылхан Гүлнұр Фазылханқызы орта мектеп №49, Амрина Анель Талғатқызы, жетекшісі –  Асылбекова Шуга Такеновна мектеп – гимназия №86(арнайы приз);

Жас санаты 11-13 жас

  • Гран – при – Самат Аружан Даниярқызы, жетекшісі –  Омарова Баян Ерликовна орта мектеп №19(бумбокс);
  • 1 орын – Айбасова Асылай Бағдатовна, жетекшісі – Агибаева Галия Канатовна мектеп – гимназия № 74(наушник);
  • 2 орын –  Исполаев Досмухаммет, жетекшісі – Ермағанбетов Жарқын Қабдрашевич мектеп – лицей №37, Танатова Аида, жетекшісі – Сичкаренко Лариса Юрьевна мектеп- гимназия №22(портативті колонка);
  • 3 орын – Қарымсақ Ажар Сәбитқызы, жетекшісі – Кемельбаева Әсел Көкжалқызы өнер мектебі  №1, Мамирова Дилхумор Дилмуратқызы, жетекшісі –  Утембетова Бакытгуль Каскирбаевна мектеп – гимназия №87, Сманова Айгерім Ерболқызы, жетекшісі-  Дәуренбек Аружан Бекболатқызы мектеп – лицей №71(арнайы приз);

Жас санаты 14-17 жас

  • Гран – при – Кунапьянова Диана Ержановна, жетекшісі –  Оразова Гульбахрам Садуовна мектеп – гимназия №63 (бумбокс);
  • 1 орын – Барсова Сәбина Серікқызы, жетекшісі –  Шарипов Руслан Тәнекеұлы, өнер мектебі №2(наушник);
  • 2 орын – Ломако Анастасия, жетекшісі –  Баянова Гульбану Жанабиловна мектеп – гимназия №6, Ильясов Адилет, жетекшісі – Рахимберлина Асель Тургуновна мектеп – лицей №37(портативті колонка);
  • 3 орын – Савазиева Алина Шакировна, жетекшісі –  Акимбетова Гульжамиля Куттыбековна мектеп – лицей №1, Нуралиева Айгерім Мұратқызы, жетекшісі –  Сейдахметова Жанат Мыктыбековна орта мектеп № 55, Окасов Рамазан Жумабаевич, жетекшісі –  Кожантаев Туленди Шакибаевич «Техникалық шығармашылық орталығы» (арнайы приз).

Конкурс спонсорлары: «Clean City NC» ЖШС, Республикалық қоғамдық бірлестік, «Жас Ұлан» бірыңғай балалар мен жасөспірімдер ұйымы, «Оператор РОП» ЖШС.

Жауап беру

Э-пошта мекенжайыңыз жарияланбайды.